Slovenská verzia English version Polski Deutsche verzion

Ubytovacie zariadenie

Ubytovanie je poskytované v chatovej osade na Hornej Orave v katastri obce Oravská Jasenica-Riečka, kde sa ponúka možnosť aktívneho využitia voľného času pre milovníkov hôr, prekrásnej prírody s celoročnou prevádzkou. Ubytovací komplex zahrňuje jednu väčšiu chatu Žofku pre 11 osôb a jednu menšiu chatu Žofajku pre 5 osôb.

Chata Žofka zahrňuje v podkroví jednu trojlôžkovú izbu (priechodnú) a jednu trojlôžkovú izbu s prístelkou (rozkladací gauč). V prízemí sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom, s prístelkou (rozkladací gauč), s chladničkou (chladnička bez zapnutého kompresora – chladí len na základe vloženého ľadu), s rádiom, stolom s posedením pre 11 osôb. Vedľa je umiestnená kuchynka, v ktorej sa nachádza plynový sporák s pečiacou plynovou rúrou, umývací dres s teplou a studenou pitnou vodou, príborník so základným zariadením kuchynky. Vedľa je predizba s východom k podkroviu a z núdzovým vchodom do suterénu. Pred vchodom do prízemia sa nachádza terasa s posedením pre 4 osoby využívaná najmä v letnom období. V suteréne sa nachádza izba s troma prístelkami (rozkladací gauč a dve valendy). Ďalej tu je umiestnené splachovacie WC, sprchový kút s teplou a studenou vodou, kotolňa na tuhé palivo. Chata je vykurovaná ústredným kúrením na tuhé palivo (slúži aj na ohrievanie vody). Ako tepelná jednotka môže slúžiť aj krb.

Chata Žofajka je vhodná na rekreáciu pre 5 osôb. Obsahuje jednu trojlôžkovú izbu 3 x 2, 5 m (1 x poschodová posteľ – vrchné lôžko je vzdialené od povaly 70 cm). V prízemí sa nachádza spoločenská miestnosť s krbom, rozkladacím gaučom, ktorý slúži aj ako dvoj lôžko s konferenčným stolíkom, dvoma kreslami, s jedálenským stolom pre 5 osôb a s rádiom. Vedľa je umiestnená kuchynka, v ktorej sa nachádza zemná chladnička chladená ľadom, plynový sporák s pečiacou plynovou rúrou, umývadlo s teplou a studenou pitnou vodou, príborník so základným zariadením kuchynky. Zariadenie ďalej obsahuje splachovacie WC, sprchový kút s teplou a studenou vodou. V podkroví sa nachádza priestor pre batožinu (vchod po rebríku s otvorom 50 x 60 cm). Chata je vykurovaná krbom na tuhé palivo (slúži aj na ohrievanie vody).

V okolí chát sa nachádza rybník, možnosť lovu rýb (aj bez rybárskeho lístka) záhradné posedenie záhradný gril, ohnisko s možnosťou využitia parakovej prenosnej piecky s kotlíkom, pieskovisko a detská hojdačka. Ďalšie posedenie je umiestnené pri ohnisku. K dispozícii je parkovanie pri objekte.

Cestné spojenie od hlavnej cesty (cca 1km) je prašné. V zime nad 50 cm snehu ťažšie prejazdná (potreba snehových reťazí). Elektrina v chate (220 V) je obmedzená na osvetlenie chaty, prevádzku rádia, magnetofónu a na nabíjanie batériových článkov mobilného telefónu. Ostatné elektrospotrebiče sa nesmú zapínať. Zastávka autobusu je cca 1 km od objektu, obchod 4 km a reštaurácia 5 km od objektu. Vlaková stanica v Tvrdošíne sa nachádza 25 km od objektu.

Kontakt: m.zofaj@yahoo.com
Tel: (+421) 043 552 5215

Chata Riečka